Nowy system multimedialny NissanConnect

Zupełnie nowy NissanConnect to zaawansowany system multimedialny, który wzmacnia relację między kierowcą a pojazdem. Korzyścią dla klienta jest płynna i intuicyjna integracja smartfona z samochodem, a także możliwość pobierania map i aktualizacji oprogramowania drogą bezprzewodową. Interfejsy Apple CarPlay i Android Auto należą do wyposażenia standardowego wszystkich wersji oprócz podstawowej Visia.

Nissan Qashqai, najlepiej sprzedający się crossover w Europie, jest teraz dostępny z nowym systemem NissanConnect
Zupełnie nowy system multimedialny oferuje płynną i intuicyjną integrację kierowcy i samochodu
Poprawa wrażeń kierowcy dzięki rozpoznawaniu mowy, personalizacji ekranu głównego, jednozdaniowemu wyszukiwaniu punktów docelowych oraz funkcji Find My Car
Obsługa aplikacji Apple CarPlay / Android Auto w standardzie od wersji Acenta
Aktualizacja map drogą bezprzewodową i aktualizacje oprogramowania przez smartfon lub wifi

Użytkowników zachęca się do pobrania na smartfony zupełnie nowej aplikacji Door to Door Navigation. Zapewnia ona dostęp do dodatkowych funkcji, takich jak planowanie trasy na telefonie przed wyjściem z domu lub z pracy. Gotową trasę można przesłać do samochodu, aby zacząć otrzymywać wskazówki od razu po zajęciu miejsca za kierownicą.

W nowym systemie NissanConnect zainstalowano także aplikację TomTom Premium Traffic, która na bieżąco dostarcza bardzo dokładnych danych o ruchu drogowym w celu optymalizacji czasu dojazdu.

Nowy system NissanConnect obsługuje się poprzez siedmiocalowy ekran dotykowy jednostki centralnej, zamontowany pośrodku deski rozdzielczej. Jest on tej samej wielkości, co poprzednio, ale teraz ma mniej klawiszy sprzętowych i reaguje na wielodotyk. System oferuje między innymi następujące nowe funkcje:

  • Wyszukiwanie jednozdaniowe: nowa funkcja systemu nawigacji, przyspieszająca i upraszająca proces wyszukiwania lokalizacji
  • Personalizacja: ekran główny można w pełni dostosować do indywidualnych potrzeb w trybie „przeciągnij i upuść”, umieszczając na nim skróty do regularnie używanych funkcji.
  • System rozpoznawania mowy: nawiązywanie połączeń telefonicznych, odczytywanie wiadomości tekstowych na głos czy odtwarzanie muzyki to funkcje, którymi można sterować za pomocą poleceń głosowych. Do obsługi systemu służą zmodyfikowane przyciski na kierownicy.
  • Apple Carplay® i Android Auto®: interfejsy do tych aplikacji oferowane są standardowo w Nissanie Qashqai w wersjach Acenta, N-Connecta, Tekna i Tekna+ (* dostępność aplikacji w poszczególnych regionach zależy od Apple Inc. i Google Inc.).
  • Mapy 3D: wyposażenie standardowe; poprawiona czytelność i zmiana skali mapy sterowana wielodotykiem.
  • Find My Car: miejsce postoju samochodu można zapisać w pamięci, aby kierowca mógł łatwo trafić do zaparkowanego pojazdu, korzystając ze wskazówek wyświetlanych na ekranie smartfona.
  • Premium Traffic powered by TomTom: dokładne informacje o aktualnej sytuacji w ruchu drogowym oraz korekty trasy wprowadzane na bieżąco w celu skrócenia czasu podróży. Usługa jest bezpłatna przez pięć lat oraz przechodzi na kolejnych właścicieli samochodu w tym okresie.
  • Aplikacja Door to Door Navigation: dostępna w Apple Store lub Google Play; klient pobiera ją na smartfon, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji nowego systemu NissanConnect.
  • Planowanie podróży przed wyjściem z domu / wysyłanie współrzędnych do samochodu: korzystając z aplikacji Door to Door Navigation, użytkownik może wskazać docelowe miejsce podróży na smartfonie, będąc jeszcze w domu lub w biurze, i wysłać je do samochodu. System zacznie podawać wskazówki dojazdu natychmiast po uruchomieniu silnika.
  • Aktualizacje oprogramowania i map drogą bezprzewodową: użytkownik może je wygodnie pobierać przez wifi lub smartfon w ramach pakietu danych.

Wyświetlacz w zestawie wskaźników — umieszczony między dwiema głównymi tarczami, na wprost kierowcy — przeprojektowano w taki sposób, aby pojawiały się na nim dodatkowe informacje, w tym powiadomienia o połączeniach przychodzących i wiadomości tekstowe. Na ekranie wyświetlane są również wskazówki nawigacji.

Źródło:  mototarget.pl/Nissan
Foto © Nissan