Nowe modele użytkowe Volkswagena

Podczas targów „Caravan Salon 2018” „Caravan Salon 2018” marka Volkswagen Samochody Użytkowe prezentuje aż trzy nowe modele rekreacyjne: Grand Californię 600 ze specjalnym rodzajem dachu oraz model Grand California 680 w wersji z podwójnym, umieszczonym wzdłużnie łóżkiem w części sypialnej. Nowy duży kamper będzie więc dostępny w odmianach o długości 6,0 oraz 6,8 metra. W Niemczech cena podstawowa Grand Californii 600 nie przekroczy 55.000 euro (z silnikiem o mocy 130 kW/177 KM, z napędem na przednie koła i z 8-stopniową automatyczna skrzynią biegów). Oprócz wymienionych samochodów na targach można po raz pierwszy zobaczyć wersję specjalną najpopularniejszego kampera – Californię 30 Years.

Nowa Grand California skonstruowana na bazie Craftera pojawi się w sprzedaży wiosną 2019 roku. Prezentując ją marka Volkswagen Samochody Użytkowe wzbogaca nie tylko gamę modelową, ale i cały segment o nowoczesną i ekskluzywną wersję samochodu rekreacyjnego, który otwiera przed klientami marki zupełnie nowe możliwości.

Grand California 600. W samochodzie, którego nadwozie ma długość 6 metrów z tyłu znajduje się sypialnia z łóżkiem umieszczonym w poprzek (o wymiarach 1.950 x 1.400 mm). W ramach opcji samochód można wyposażyć dodatkowo w łóżko dla dzieci – znajduje się ono pod podwyższonym dachem, który w tej wersji auta skonstruowano w nowy sposób. Samochód w wersji z łóżkiem dla dzieci posiada także dach panoramiczny. Tak wyposażona Grand California staje się doskonałym kamperem dla całej rodziny.

Grand California 680. Długość tego kampera wynosi 6,8 metra. W jego wyposażeniu znajduje się jeszcze większe podwójne łóżko (o wymiarach 2.000 x 1.700 mm), umieszczone wzdłuż ścian kabiny; auto ma też większe wnętrze. Ta wersja modelu Grand California została seryjnie wyposażona w rozbudowany superwysoki dach taki, jak w modelu Crafter. Grand California 680 to wyjątkowo luksusowy kamper z dużą sypialnią i bardzo przestronnym wnętrzem dla dwóch osób.

California 30 Years. Model opracowany specjalnie na jubileusz 30-lecia kultowej Californii można już zamawiać. Z zewnątrz specjalna wersja tego auta wyróżnia się dachem w kontrastowych kolorach – srebrnym Reflex lub szarym Indium. W tych samych barwach utrzymano obudowy lusterek zewnętrznych. Do wyposażenia dodatkowego należą błyszczące 17-calowe obręcze kół z lekkich stopów Cascavel w kolorach srebrnym lub antracytowym. Szafki we wnętrzu wykończono dekorem Wright Wood. Luksusowa, limitowana do 999 egzemplarzy California 30 Years, której każdy egzemplarz jest indywidualnie numerowany, będzie dostępna w cenie od 57.215,20 euro (w Niemczech).

Źródło: mototarget.pl/Volkswagen
Foto © Volkswagen 27