Specjalistów jest wielu, Ekspert jest tylko jeden!

Ekspert Flotowy to już właściwie świetnie rozpoznawalna marka, która przez dwie poprzednie edycje nabierała rozpędu i umacniała znaczenie w branży, by w tym roku okazać się edycją rekordową pod każdym względem.

Projekt powstały z inicjatywy marki ŠKODA, ŠKODA Szkoły Auto, Volkswagen Leasing GmbH Oddział w Polsce oraz magazynu Flota. Z roku na rok zyskiwał na renomie, prestiżu, wartości edukacyjnej oraz przede wszystkim – uznaniu branży flotowej. Z roku na rok w przedsięwzięciu uczestniczyło coraz więcej fleet managerów, którzy wykazywali się niezwykłą aktywnością i chęcią zgłębiania tajników wielu aspektów zarządzania flotą.

W tym roku 334 fleet managerów zdecydowało poddać próbie swoją wiedzę z zakresu fleet managementu oraz przede wszystkim – razem z nami, Organizatorami, ją poszerzać. Dla porównania w zeszłym roku w projekcie brało udział 220 fleet managerów, co jest najlepszym dowodem na to, że popularność projektu wzrasta w zawrotnym tempie. Obecna edycja to również rekord w ilości aut firmowych zarządzanych przez uczestników, jest ich ponad 67 000 – to prawie o 16 000 więcej niż w poprzednim roku! Trzecia edycja Eksperta Flotowego w liczbach to również łącznie 200 uczestników szkoleń, 6 testów on-line, a w tym 145 wnikliwych pytań sprawdzających wiedzę oraz 45 przedstawicielek płci pięknej wśród uczestników.

Ekspert Flotowy powstał przede wszystkim z potrzeby dzielenia się ze wszystkimi chętnymi profesjonalną, ekspercką wiedzą i najlepszymi praktykami z rynku polskiego i zachodniego. To właśnie z tego powodu stworzyliśmy dla każdego uczestnika możliwość bezpłatnego udziału w trzech niezwykle merytorycznych szkoleniach oraz dostęp do ogromnej biblioteki wiedzy dostępnej na portalu ekspert-flotowy.pl. O niesłabnącym znaczeniu dla branży flotowej projektu Ekspert Flotowy świadczą również utrzymane Patronaty Merytoryczne, których udzielili m.in.: SKFS i Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

W okresie kwiecień-lipiec wiedzę uczestników weryfikowaliśmy za pomocą testów on-line. 31 najlepszych zarządców flot zaprosiliśmy na początku sierpnia do II etapu, którym był półfinał Eksperta Flotowego. Elitarne grono najlepszych fleet managerów w kraju i jednocześnie półfinalistów III edycji Eksperta Flotowego otrzymało za zadanie stworzenie indywidualnej pracy. Każdy półfinalista pracował nad nią przez kilka tygodni, a zadanie nie było łatwe; należało w skondensowany, merytoryczny i rzeczowy sposób przedstawić swój pomysł na zarządzanie flotą wobec określonych parametrów. Zadanie zostało specjalnie opracowane na tą okazję przez Partnera Merytorycznego projektu – Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych. Dzięki wkładowi i zaangażowaniu SKFSu Ekspert Flotowy mógł zaoferować chętnym uczestnikom wiedzę i zadania na europejskim poziomie stymulując i zmuszając do samodoskonalenia umiejętności zarządczych.

Z grona półfinalistów wyłoniliśmy absolutny kwiat polskiego fleet managementu – 16 najlepszych fleet managerów, których prace półfinałowe zostały najwyżej ocenione. Grono finalistów zaprosiliśmy 30 września na ostatnią próbę – egzamin praktyczny i teoretyczny. W stolicy Wielkopolski najlepsi uczestnicy Eksperta Flotowego w cudownej i przyjacielskiej atmosferze jeszcze raz udowodnili, że są najlepszymi w kraju.

Cała branża flotowa czekała wiele miesięcy na ten moment – ogłoszenie wyników kolejnej edycji największego edukacyjnego projektu w Polsce. W tym roku podczas XIV Ogólnopolskiego Szkolenia Fleet Managerów organizowanego przez magazyn Flota, w błysku fleszy i towarzystwie kilkudziesięciu przedstawicieli importerów i dostawców usług, oraz blisko setki uczestników Szkolenia nagrodziliśmy laureatów III edycji Eksperta Flotowego.

Oto najlepsi fleet managerowie w Polsce AD 2015:

Ekspert Flotowy
Paweł Pawlik, Kierownik Zespoły Floty Samochodowej, Adamed Sp. z.o.o.

II miejsce
Szymon Szafrański, Kierownik Działu Administracji, Sanitec Koło Sp. z.o.o.  
(Geberit Group)

III miejsce
Marek Portasiewicz, Manager Floty, E.S. Cars S.C.

Dziękujemy każdemu uczestnikowi z osobna za jego zaangażowanie, stymulowanie nas – Organizatorów do jeszcze lepszej i wydajniejszej pracy dla Was, oraz niezwykle ciekawe spotkania i debaty, które mieliśmy okazję w tym roku odbyć. Mamy nadzieję, że projekt Ekspert Flotowy pozwolił Wam poszerzyć wiedzę i być pozytywnym katalizatorem rozwoju zawodowego. Życzymy Wam sukcesów zawodowych, a zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!