Nowa platforma aukcyjna od Raiffeisen Leasing

Raiffeisen-Leasing Polska S.A. wprowadza na rynek nową formę zakupu sprzętu poleasingowego. Nowoczesna internetowa platforma aukcyjna ma na celu usprawnienie procesu zakupu poleasingowych środków trwałych, m.in. pojazdów i maszyn. Potencjalny nabywca może obejrzeć sprzęt „na żywo” na placu poleasingowym – MEGASTORE Raiffeisen Leasing.

Nowy portal Raiffeisen Leasing – „Platforma Aukcyjna” – dostępny jest od 24 września 2015 r. na stronie aukcje.rl.com.pl. Za jego pośrednictwem można kupić poleasingowe samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe, a także przyczepy i naczepy, maszyny budowlane oraz rolnicze. Platforma jest dostępna dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników, zarówno osób fizycznych, jak i firm.

Platforma działa na zasadzie aukcji internetowej. Oprócz szansy na korzystną cenę sprzętu, portal aukcyjny oferuje też przejrzysty proces obsługi sprzedażowej. Platforma jest dostępna przez 24 godziny na dobę.

Od tej pory sprzęt poleasingowy z Raiffeisen Leasing będzie można zakupić tylko za pośrednictwem aukcji. Dotychczasowy serwis placpoleasingowy.pl będzie dostępny, jednak tylko w formie źródła informacji o oferowanych sprzętach. Zainteresowani zakupem mogą także obejrzeć każdy pojazd na Centralnym Placu Poleasingowym, MEGASTORE Raiffeisen Leasing w Grzędach pod Warszawą.

Za wycenę sprzętu oferowanego na portalu odpowiedzialna jest firma Dekra Polska, zajmująca się usługami rzeczoznawczymi dla leasingu, bankowości i Car Fleet Management. Dzięki niezależnej ekspertyzie Klient dowie się, w jakim stanie rzeczywiście jest pojazd, który go interesuje.

Auta pofirmowe stanowią bardzo liczną grupę na rynku wtórnym, gdyż to właśnie firmy od wielu lat są odpowiedzialne za gros sprzedaży nowych samochodów. Nie wykupione po zakończeniu umowy 3- czy 4-letnie pojazdy stanowią atrakcyjną ofertę dla zainteresowanych zakupem używanego sprzętu solidnej marki.

Źródło: Raiffeisen-Leasing Polska S.A.