Nowy Opel Astra – debiut we Frankfurcie

Kontynuując 80‑letnią tradycję kompaktowych modeli marki Opel, dyrektor generalny Grupy Opel, dr Karl-Thomas Neumann, przedstawi zupełnie nową Astrę na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie (17–27 września 2015 r.).

Obecnie można zobaczyć tylko prototypowe egzemplarze w pełnym kamuflażu, ale dr Neumann obiecuje, że nowa Astra będzie się wyróżniać „niesamowitą stylistyką”, najwyższą efektywnością i mnóstwem innowacyjnych rozwiązań.

Dr Neumann określił nowe priorytety rozwoju 11. generacji kompaktowego Opla, który jako samochód zaprojektowany od podstaw jest pojazdem rewolucyjnym i dużo bardziej wydajnym pod każdym względem (film). W nowym modelu efektywnie wykorzystano przestrzeń: mimo zmniejszonych wymiarów nadwozia w kokpicie nowej Astry jest dużo więcej miejsca dla kierowcy i pasażerów. Inżynierowie odpowiedzialni za opracowanie nowej Astry znacznie zredukowali także masę samochodu. Przyczyniło się to do poprawy jego zwrotności oraz niezwykle korzystnie wpłynęło na zużycie paliwa. Dr Neumann potwierdził też, że w ramach największej ofensywy zespołów napędowych w historii firmy Opel nowe Astry będą wyposażane tylko w najbardziej zaawansowane silniki nowej generacji.

Kompaktowe Kadetty i Astry, których wyprodukowano dotychczas ponad 24 miliony, stanowią podstawę portfolio marki Opel od czasu, kiedy pierwszy egzemplarz takiego pojazdu opuścił taśmę montażową.

Każda generacja Kadetta zapewniała osobistą mobilność milionom ludzi na całym świecie, a w kolejnych generacjach Astry firma Opel stosowała rozwiązania znane z pojazdów wyższej klasy, wprowadzając je do bardziej przystępnego segmentu kompaktowego

— powiedział dr Neumann.

Każda edycja podnosiła poprzeczkę pod względem bezpieczeństwa, komfortu i wydajności. Nowa Astra po raz kolejny wyznaczy standardy w klasie kompaktów. Będzie to jeden z pierwszych modeli Opla z unikatowym systemem łączności internetowej Opel OnStar, który zapewni pomoc i kontakt ze służbami ratunkowymi przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

Źródło: mototarget.pl