Narzędzia online wspierają fleet managerów

Głównym zadaniem każdego fleet managera współpracującego z CFM jest koordynacja całego procesu zarządzania flotą. Rozwój nowych technologii i narzędzi online, również w branży wynajmu długoterminowego, ułatwia pracę fleet managerów, usprawnia zarządzanie oraz umożliwia lepszą kontrolę kosztów.

LeasePlan Online to miejsce, gdzie managerowie floty mogą skorzystać z szeregu zaawansowanych narzędzi internetowych, umożliwiających kontrolę pojazdów z każdego miejsca, w dowolnym czasie.

Wszystkie dane umieszczane są w chmurze, platforma jest w pełni bezpieczna, kompatybilna z różnymi systemami operacyjnymi i dostępna na wszystkich urządzeniach mobilnych. Zgodnie z obietnicą firmy – „It’s easier to LeasePlan”, główną funkcją, jaką pełni platforma, jest ułatwienie pracy fleet managerów oraz uwolnienie zasobów przedsiębiorstw zajętych przez codzienne zarządzanie flotą samochodów służbowych.

Wśród narzędzi dostępnych na platformie LeasePlan Online jest system raportowania (FEXT), który zapewnia szybki i prosty dostęp do informacji o flocie. Dzięki przekrojowym raportom i analizom usprawnia procesy decyzyjne i wspiera zarządzających w opracowaniu budżetu flotowego.

Na platformie znaleźć można również narzędzie internetowe, umożliwiające samodzielną kalkulację wysokości raty leasingowej za konkretne auto. Użytkownik Internetowej Kalkulacji może dokonać szczegółowych wyliczeń, wybierając samochód spośród pełnej listy marek i modeli oferowanych w leasingu operacyjnym full service świadczonym przez LeasePlan.

Ponadto za pośrednictwem Administratora Floty, użytkownicy LeasePlan Online mogą zaktualizować dane użytkowników i centra kosztowe bezpośrednio na stronie internetowej, bez konieczności zgłaszania tego do LeasePlan. Klient może zatem sam zaktualizować informacje, które od razu trafiają do systemów.

Z kolei eOględziny to pierwsze narzędzie, które umożliwia monitorowanie stanu aut przez cały okres trwania umowy. Klient wskazuje tylko auta, które chciałby poddać ocenie, a LeasePlan umawia użytkowników na ok. 15-minutową kontrolę w serwisie. Po 2-3 dniach za pośrednictwem LeasePlan Online klient otrzymuje dostęp do pełnego raportu z eOględzin wraz ze zdjęciami i rekomendacją, które uszkodzenia warto naprawić.

Narzędzia online wspierają fleet managerów na różnych płaszczyznach, pozwalając tym samym na zarządzanie pracą w usystematyzowany i przemyślany sposób. Dzięki temu zarządzanie oraz kontrola floty są prostsze i wygodniejsze.