Nowy Opel Meriva

Nowy Opel Meriva zachwyca wyrafinowanym wzornictwem, wysokiej jakości wyposażeniem, najnowocześniejszą technologią systemów multimedialnych i gamą dostępnych silników. Meriva w nowej odsłonie będzie dostępna w Polsce w czterech wersjach wyposażenia: od podstawowej wersji Essentia, przez Enjoy, Design Edition aż po najbogatszą wersję Cosmo. Światowa premiera nowego modelu odbędzie się podczas salonu samochodowego w Brukseli w styczniu 2014 roku.

„Nowa Meriva to samochód, któremu trudno się oprzeć, a to za sprawą wyjątkowego połączenia zachwycających elementów stylistycznych i funkcjonalnych” – twierdzi Andreas Marx, dyrektor marketingu na Niemcy. „Meriva stale zachwyca, znanymi już z poprzednich wersji tego modelu, funkcjonalnymi rozwiązaniami umożliwiającymi elastyczne wykorzystanie jej wnętrza. Dodatkowo oferuje rewolucyjną technologię IntelliLink oraz gamę silników, które już teraz spełniają surowe wymagania normy emisji spalin Euro 6. To idealny samochód dla tych użytkowników, którzy zastanawiają się nad wyborem nowoczesnego, wygodnego i pod każdym względem wszechstronnego minivana.”

opel-meriva2

Opel Meriva to pierwszy, seryjnie produkowany, samochód nagrodzony w uznaniu za wyjątkowo kompleksową ergonomię rozwiązań. Konsola środkowa FlexRail®, uchwyt rowerowy FlexFix®, drzwi portalowe FlexDoors® oraz system konfiguracji tylnych foteli FlexSpace® to ergonomiczne i elastyczne rozwiązania, z których Meriva jest znana. Chromowana osłona chłodnicy z listwą z logo oraz nowy kształt przednich świateł w technologii LED to elementy stylistyki nadwozia kojarzące się z naszym modelem flagowym – Nowym Oplem Insignią. Ponadto, Nowa Meriva oferuje, jako wyposażenie dodatkowe, najnowocześniejszy system multimedialny IntelliLink z 7-calowym wyświetlaczem wysokiej rozdzielczości, funkcją komend głosowych (na chwilę obecną niedostępną w języku polskim) i opcjonalnym systemem nawigacji.

Zachwycający wizerunek to jednak nie wszystko. Liczy się również to, co skrywa maska. Nowa Meriva oferuje średniolitrażowy silnik wysokoprężny 1.6 CDTI, który zadebiutował niedawno w modelu Zafira Tourer. Ta jednostka o imponująco wysokiej kulturze pracy – jest obecnie najcichszym silnikiem w swojej klasie – charakteryzuje się dobrymi osiągami i niskim zużyciem paliwa. Początkowo dostępna będzie wersja o mocy 100kW/136 KM i maksymalnym momencie obrotowym 320 Nm. Również gama dostępnych jednostek benzynowych, w tym wersja z fabryczną instalacją LPG, już dziś spełnia przyszłe normy emisji spalin Euro 6, które zaczną obowiązywać od września 2015 roku. Dodatkowym atutem Nowej Merivy jest zmodernizowana 6-stopniowa automatyczna skrzynia biegów o obniżonym tarciu dostępna w wersjach z silnikiem benzynowym o pojemności 1,4 litra i mocy 88 kW/120 KM lub 103 kW/140 KM. Niezależnie od wersji, wszystkie Nowe Merivy oferują wyższy komfort zmiany przełożeń. To efekt optymalizacji dotychczasowych konstrukcji 5- i 6-biegowych przekładni. Teraz zmiana biegu następuje szybciej, płynniej i bardziej precyzyjnie, a operowanie dźwignią wymaga minimalnego wysiłku.