Skoda Octavia Combi na wakacje

Wakacyjne wyjazdy to czas odpoczynku dla podróżujących i wytężonej pracy ich samochodów. Podróże całej rodziny na długich dystansach są najbardziej wymiernym i wnikliwym sprawdzianem wszystkich najważniejszych cech samochodu – do sukcesu potrzeba wnętrza, zdolnego zapewnić wygodę i komfort przez długi czas, pojemnego i przemyślanego bagażnika oraz oszczędnego silnika. Wszystkie te kryteria spełnia nowa ŠKODA Octavia Combi, górująca nad konkurencją pod każdym z tych względów. 

octavia_combi4Już samo wejście do środka zapowiada, że będzie to dobrze spędzone kilka godzin. Kabina nowej generacji urosła w każdą ze stron, stając się najbardziej przestronnym wnętrzem w swoim segmencie. Na brak miejsca nie może narzekać żadna z piątki podróżujących osób. Poczucie komfortu zapewniają wygodne, ergonomiczne fotele.

Czas podróży umili łatwy w obsłudze zestaw multimedialny z możliwością podłączenia urządzeń zewnętrznych i doskonała jakość dźwięku płynącego z głośników.

W czasie wakacji największym zmartwieniem pozostaje bagażnik – w wielu modelach aut, przestrzeń ta jest zbyt mała, niefunkcjonalna, co ogranicza użyteczność tej części nadwozia. Tymczasem Octavia Combi, ze swoją rekordową pojemnością 610 litrów, jest na tym polu wzorem do naśladowania.

octavia_combi2 Jak przystało na producenta reklamującego się hasłem „Simply clever” konstruktorzy zadbali o możliwość efektywnego, pełnego wykorzystania przestrzeni bagażnika: znajdziemy w niej wiele schowków, zaczepów i siatki, pozwalające bezpiecznie przewieźć ładunek każdej wielkości. Duże, praktyczne schowki pojawiają się także we wszelkich zakamarkach w kabinie, pozwalając zabezpieczyć butelki wody, telefony i mapy przed przemieszczaniem.

Jednym z najważniejszych składników wakacyjnego budżetu jest koszt dojazdu, który z roku na rok rośnie, za sprawą drożejącego paliwa. Octavia przychodzi z odsieczą, minimalizując ten negatywny trend nowoczesnymi, wydajnymi jednostkami napędowymi. Najoszczędniejsze z nich są w stanie uzyskać wynik 3,5 l zużycia paliwa na 100 km jazdy w trasie, co przekłada się na zasięg 1429 kilometrów!

Teraz podróżując nawet przez całą Europę nie trzeba się martwić o zmieniające się ceny paliw w różnych krajach i wysokie koszty transportu.

octavia_combi Na jakość podróży wpływa też bezpieczeństwo, które w wypadku tego modelu zostało potraktowane wyjątkowo poważnie. Nowa Octavia może dysponować wieloma zaawansowanymi systemami elektronicznymi, jak aktywny tempomat, hamulec antykolizyjny czy funkcja rozpoznawania zmęczenia kierowcy (Driver Activity Assistant).

Wspólnie, systemy te pozwolą zapobiec niebezpiecznym sytuacjom na drodze – jeśli jednak taka nastąpi, bezpieczeństwo osób w kabinie gwarantuje najwyższy możliwy wynik pięciu gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Wszystkie te cechy razem sprawią, że każda podróż ŠKODĄ Octavia Combi będzie beztroska i najbardziej komfortowa z możliwych. Tam, gdzie się to naprawdę liczy, ŠKODA reprezentuje światową czołówkę motoryzacji. Niezależnie, czy będzie to wypad nad podmiejski zalew, czy nad Morze Śródziemne.