Nowy oszczędny Movano od Opla

Wszechstronny i popularny samochód dostawczy Opel Movano z systemem Start/Stop jest teraz jeszcze bardziej oszczędny i, co za tym idzie, tańszy w eksploatacji. System Start/Stop jest teraz dostępny w furgonach z silnikami 2.3 CDTI 100 KM i 125 KM, które współpracują z manualną skrzynią biegów. Redukuje on zużycie paliwa i poziom emisji CO2 nawet o 8 procent w porównaniu do tych samych modeli bez systemu Start/Stop. Na przykład Movano Kombi, o standardowej długości i wysokości nadwozia, zużywa tylko 6,7 l/100 km i emituje 176 g/km CO2.

„Po wzbogaceniu oferty Movano o system Start/Stop modele te są teraz jeszcze bardziej atrakcyjne dla nabywców instytucjonalnych” – stwierdził Duncan Aldred, pełniący obowiązki wiceprezesa Opla ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej. „Koszty eksploatacji i wpływ na środowisko to dla klientów flotowych kluczowe czynniki decydujące o zakupie. Dlatego, aby lepiej sprostać ich oczekiwaniom nieustannie udoskonalamy ofertę modeli Movano”.

Przygotowany na wyższe obciążenia i zapewniający jeszcze więcej komfortu

Kolejną nowością w ofercie modeli Movano jest zwiększona o 15 procent dopuszczalna masa całkowita holowanych przyczep. Obecnie dla Movano z napędem na tylną oś w wersjach nadwozia furgon i platforma,
z podwójną kabiną, wzrosła ona z 3 do 3,5 tony. Teraz te dwa modele Movano są jeszcze lepiej przygotowane do trudnych zadań transportowych.

Nowym udogodnieniem, które podwyższa komfort eksploatacji Movano i ułatwia dostęp do przedziału ładunkowego jest pneumatyczne zawieszenie. Jest ono dostępne dla wszystkich wersji nadwozia furgon
i platforma o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony i napędem na przednią oś. Sterowane zdalnie, za pomocą pilota, pneumatyczne zawieszenie umożliwia podniesienie nadwozia o 7 cm w stosunku do ustawienia standardowego lub jego obniżenie o 20 cm. Dzięki tej funkcji załadunek i rozładunek auta jest wygodniejszy.

Nowy, częściowo przeszklony model Kombi z homologacją samochodu osobowego

Klienci, dla których najważniejsze są niskie koszty eksploatacji mogą rozważyć zakup nowego, częściowo przeszklonego modelu Kombi. Jest on homologowany jako auto osobowe, tak więc pozwala na dodatkowe oszczędności związane z niższymi kosztami ubezpieczenia. Alternatywnie klienci mogą wybrać w pełni oszkloną wersję, która również posiada homologację samochodu osobowego.

Opel Movano oferuje innowacyjne technologie, doskonałą funkcjonalność i dodatkowe oszczędności. Jego kabina wyłożona jest wysokiej jakości, odpornymi na zużycie materiałami, zapewnia idealną widoczność we wszystkich kierunkach oraz ma wiele praktycznych schowków. Wyposażona jest w wygodne fotele z możliwością regulacji ustawień w wielu kierunkach oraz kolumnę kierownicy z regulacją wysokości, co pozwala każdemu kierowcy na zajęcie optymalnej pozycji. Przecież, w segmencie ciężkich furgonów, poza maksymalną dopuszczalną ładownością i wymiarami przestrzeni ładunkowej równie ważną rolę odgrywa ergonomia i funkcjonalność.