Wynajem długoterminowy receptą na sukces

Według najnowszego raportu Instytutu Keralla Research pod koniec 2012 roku wynajem długoterminowy w Polsce oferowały ok. 43 firmy. W badaniu udział wzięli dostawcy obsługujący blisko 96% wszystkich zewnętrznie zarządzanych aut służbowych w Polsce. Wyniki wskazują, że rok 2012 branża car fleet management (CFM) zakończyła wynikiem 17,3 tys. klientów, co daje wzrost korzystających z outsourcingu samochodów o 3,9% r/r.*

Pomimo słabnącej dynamiki wzrostu branży, zeszłoroczny wynik sektora CFM odczytywany jest jako pozytywny sygnał. Zwalniająca gospodarka, rosnące bezrobocie i tendencja do cięcia kosztów, nie spowodowały odwrócenia się  przedsiębiorców od wynajmu długoterminowego.  W 2012 roku w polskich firmach  przybyło 6,5 tys. aut, użytkowanych w formule outsourcingu.

Tempo rozwoju rynku CFM przyhamowało, ale wiodący oferenci utrzymują mocne pozycje i odnoszą sukcesy. Wśród nich jest spółka LeasePlan Fleet Management (Polska), która nieustannie powiększa flotę i obsługuje już ponad 20 tys. pojazdów.

Doświadczenie w branży i wieloletnia obecność na polskim rynku pozwoliły nam zdobyć zaufanie klientów. Stawiamy na stabilność kosztów i to wyróżnia naszą firmę na tle konkurencji. Potwierdzeniem tego, że idziemy dobrą drogą jest  fakt, że na pierwsze 10 tysięcy pojazdów czekaliśmy 7 lat. Na drugie już tylko 5 – mówi Artu Sulewski, Dyrektor Handlow, LeasePlan Fleet Management Polska.

W  2013 rok firmy świadczące usługi CFM weszły z wynikiem ponad 150 tys. aut w portfelu. Według Instytutu Keralla, liczba samochodów możliwych do pozyskania na drodze outsourcingu jest szacowana obecnie na około 500 000.

*źródło: Instytut KerallaResearch, Rynek Car Fleet Management w Polsce. Podsumowanie 2012 roku.