Nowa wersja oprogramowania TIS Web 4.0

Dobrze znane wielu użytkownikom tachografów oprogramowanie TIS Web w tym roku obchodzi swoje 10-lecie. Przy tej  okazji przeprowadzony został największy od początku jego istnienia update oprogramowania do wersji 4.0.

TIS-Web to pierwszy w Polsce program do archiwizacji, wizualizacji i analizy danych pobranych z tachografów (cyfrowych i analogowych) oraz kart kierowcy, który jest w pełni internetowy.

Dzięki updatetowi 4.0, TIS Web zyskał, zarówno nową, bardziej nowoczesną grafikę, jak i funkcje poprawiające pracę użytkownika oraz skracające czas na obsługę programu.

Pierwszą rzucającą się w oczy zmianą jest forma wyświetlania przeglądu czasu pracy. Dla okresu dwóch wybranych miesięcy mogą być zobrazowane  dodatkowe zdarzenia, jak naruszenia, przekroczenia prędkości, zdarzenia/błędy, czy dziury w okresie pobierania . Nie zmieniając okna można teraz dodawać komentarze do błędów. Zmiana ta pozwala otrzymywać więcej informacji w jednej chwili, co zapewnia oszczędność czasu.

Drugą, ważną zmianą jest możliwość ustawienia dla nieznanych kierowców daty początkowej ,bezpośrednio w oknie pobierania danych z karty kierowcy za pomocą czytnika kart chipowych. Zapisy dla wcześniejszych danych będą ignorowane, przez co użytkownik nie musi tracić bloku ilościowego swoich danych (TIS-Web opiera się na ilości pojazdów w systemie oraz ilości pobranych danych) dla starszych zapisów.

Kolejna zmiana jest związana z nowym tachografem VDO DTCO w wersji 2.0. Teraz
TIS-Web 4.0 obrazować będzie dodatkowe zapisy IMS (drugi niezależny sygnał prędkości). Nowość ta jest ściśle powiązana z wprowadzeniem od 1 października 2012 r. obowiązku rejestracji przez tachograf drugiego, niezależnego sygnału prędkości, co ma poprawić zabezpieczenie  systemu tachograf przed manipulacjami.

Spośród mniej kluczowych zmian, aczkolwiek uzupełniających ich pełną listę, warto wymienić  możliwość eksportowania do pliku CSV przeglądu przypomnień o pobraniu danych (dzięki czemu możemy taki przegląd umieścić w innych kalendarzu, z którego korzystamy w pracy), nowy format pomocy on-line, która nie wymaga już technologii Active-X oraz nowa charakterystyka szukania, która nie jest już oparta na SP-Log. Ostatnia, ale nie mniej ważna, zmiana dotyczy możliwości definiowania powtarzających się zdarzeń, które teraz z łatwością mogą być planowane (np. wakacje, szkolenia, choroby).

Wszelkie zmiany miały przede wszystkim na celu skrócenie czasu, jaki użytkownik musi poświęcić na pełną obsługę systemu i zapewnienie nowych informacje, które dzięki zmianom w przepisach prawa będzie rejestrował tachograf.

Źródło: Informacja prasowa www.drabpol.pl