Finaliści konkursu „ECO FLEET MANAGER 2012”

Zwycięzcą III Ogólnopolskiego Konkursu ECO FLEET MANAGER 2012, który odbył się 19 września br. na terenie autodromu Automobilklubu Polski Warszawa – Bemowo, został Adam Kornatowski z firmy ABB Sp. z o.o. Konkurs organizowany jest przez firmę General Motors Poland, dystrybutora samochodów marki Opel, Ekoflota.pl, Akademię Jazdy Opel – Mariusza Stuszewskiego i magazyn branżowy „Fleet”.

Eco Fleet Manager 2012
Źródło: Fleet Meetings

Po dwóch latach, laur zwycięstwa przypadł ponownie panu Adamowi Kornatowskiemu, zwycięzcy pierwszej edycji konkursu Eco Fleet Manager. W tym roku, po niemal siedmiu miesiącach trwania całego konkursu, w pierwszym etapie ukończył on pomyślnie kurs e-learningowy, następnie przeszedł bardzo dobrze półfinał, aby w ostatecznej rozgrywce pokonać 15 konkurentów. Drugie miejsce, ustępując zaledwie jednym punktem, zajął Pan Piotr Olczykowski z firmy Brink’s C. L. Polska Sp. z o.o., a trzecie Pan Sławomir Skrzypek z firmy Gant Development S.A.

Finaliści musieli sprawdzić się w sześciu konkurencjach ułożonych przez instruktorów Akademii Jazdy Opel Mariusza Stuszewskiego. Dwie z nich sprawdzały techniczne umiejętności naszych finalistów. Była to próba sprawnościowa na płycie poślizgowej i jazda po kręgu poślizgowym. Trzecią i czwartą była ekojazda na terenie lotniska – na pasie startowym, podczas której mierzone było systemem telemetrycznym  spalanie podczas jazdy w Astrze GTC i Insigni BiTurbo. Dwie ostatnie konkurencje stanowiły testy kompetencji i wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, zasad ekojazdy oraz zarządzania flotą.

Nagrodą dla finałowej trójki był wyjazd na tor testowy Opel Test Center w Dudenhofen oraz możliwość testowania przez miesiąc samochodów marki Opel (Insignia, Astra, Corsa). Dodatkowo, nagrodzeni zostali także kierowcy finałowych eco fleet managerów, którzy będą mogli odbyć szkolenia w Akademii Jazdy Opel, adekwatnie do miejsca na podium – dzień, dwa, i trzy dni szkoleniowe. Każdego dnia zostanie przeszkolonych dwunastu kursantów, a to bardzo ważne, ponieważ jedną z idei Eco Fleet Managera jest, poza promowaniem ekologii, także promocja bezpiecznej jazdy.

Podczas finału konkursu atrakcją dla wszystkich finalistów była także specjalna prezentacja przez General Motors Poland – najnowszych modeli Opla: Astry Sedan oraz Mokka.

Dziękujemy uczestnikom i organizatorom, gratulujemy zwycięzcom i już zapraszamy do udziału w czwartej edycji ECO Fleet Manager 2013.

Więcej informacji na: www.fleet.com.pl