Ostatni dzwonek na zabezpieczenie samochodu przed zimą

Długo oczekiwana zima stała się faktem. Za nami pierwsze przymrozki. Niskie temperatury, błoto pośniegowe na karoserii i sól to prawdziwi wrogowie lakieru i opon samochodowych. Jak szybko i skutecznie zadbać o auto zimą?

W okresie jesienno-zimowym pojazdy są szczególnie narażone na negatywne działanie czynników atmosferycznych oraz agresywnych środków sypanych na drogi, takich jak sól i preparaty chemiczne. Wykazują one działanie niszczące na powłoki lakierowane, opony oraz elementy metalowe. W celu ochrony pojazdu przed korozją, niszczeniem lakieru i szybszym starzeniem się elementów, zaleca się częste mycie oraz zabezpieczanie powłok lakierniczych wysokiej jakości środkami. Stosowanie profesjonalnych Autokosmetyków 3M™ Car Care gwarantuje skuteczną ochronę przed negatywnym działaniem wymienionych czynników.

Po pierwsze – przegląd, czyszczenie i polerowanie

Zaczynamy od przeglądu karoserii i dokładnego oczyszczenia wszystkich zabrudzeń, starych powłok wosków, smoły czy asfaltu. Jeśli napotkamy ogniska korozji lub ubytki lakieru należy je zabezpieczyć i zatrzymać korozję korzystając z usług profesjonalnego serwisu blacharsko-lakierniczego. Jeśli zarysowania nie są zbyt głębokie wystarczy wypolerowanie preparatem do usuwania rys 3M Scratch Remover.

Po drugie – woskowanie

Bardzo istotny zabieg zabezpieczający powłokę lakierniczą to właśnie woskowanie. Czynność ta sprawia, że kolor lakieru na nowo nabiera głębi i uzyskuje połysk. Wosk sprawia, że do powierzchni lakieru nie przylegają zanieczyszczenia, dzięki czemu auto może pozostać czyste przez dłuższy czas.  Znacznie łatwiejsze jest też mycie karoserii. Wosk 3M Performance Finish – dzięki syntetycznym polimerom , wchodzącym w skład produktu, nadaje on połysk i zabezpiecza powłoki lakiernicze przed działaniem szkodliwych substancji. Wyjątkowa receptura gwarantuje jego trwałość na powierzchni pojazdu przez okres od 6 do 12 miesięcy.

Produktem uzupełniającym działanie preparatu, który zaleca się stosować po każdym myciu pojazdu jest wosk 3M Quick Wax – szybko działający środek, nadający wysoki połysk i tworzący powłokę ochronną. Jednym ze składników tego produktu jest wyjątkowo trwały,  naturalny wosk Carnauba, stosowany w najwyższej klasy produktach do ochrony lakieru – radzi Jarosław Krzciuk z firmy 3M Poland, wiodącego producenta i dostawcy materiałów do napraw blacharsko – lakierniczych.

Do aplikacji wosków i przecierania powierzchni nimi pokrytych rekomenduje się stosowanie wysokiej jakości ściereczek z mikrofibry 3M Detail Cloth. Ściereczki te są wyjątkowo delikatne, nie rysują lakieru, a jednocześnie skutecznie usuwają wszelkie zanieczyszczenia z jego powierzchni. Są używane również przez profesjonalnych lakierników przy polerowaniu samochodów.

Auto woskujemy dwukrotnie. Warto pamiętać, aby zawoskować wszystkie lakierowane zewnętrzne części pojazdu, na przykład metalowe części wycieraczek. Dobry preparat woskowy, dokładnie nałożony, będzie chronić lakier przez kilka miesięcy nie tylko przed niszczącym działaniem niskich temperatur, błota pośniegowego, ale także soli, którą posypywane są drogi – mówi Andrzej Węglarz, lakiernik z autoryzowanego serwisu samochodowego w Gdańsku.

Stosowanie wszystkich wyżej wymienionych  Autokosmetyków 3M™ Car Care zapewnia ochronę lakieru i utrzymanie połysku przez długi czas.

Nie zapominaj o felgach i oponach!

Stan ogumienia nie zależy tylko od jakości dróg czy obciążenia samochodu. Szczególnie zimą warto zabezpieczyć opony przed szkodliwymi osadami, które przylegają do gumy i felg.

Preparat do czyszczenia kół i opon 3M Wheel & Tyre Cleaner zapewnia łatwe usuwanie takich zanieczyszczeń jak pył hamulcowy, smoła, smary, błoto oraz środki rozpuszczające śnieg i lód.

Środek umożliwia oczyszczenie bocznych ścian opon, nadaje czyszczonym obręczom, alufelgom oraz kołpakom idealny połysk. Do pielęgnacji samych opon przeznaczony jest preparat do odnawiania opon 3M Tyre Restorer, który przywraca im naturalny, długotrwały i wyrazisty kolor. Nietłusta konsystencja, dzięki której nie absorbuje on pyłu, zdecydowanie wyróżnia 3M Tyre Restorer wśród produktów konkurencji – dodaje Jarosław Krzciuk z 3M Poland.