FLEET MARKET 2011 – debata jakiej nie było

Podczas zbliżających się targów flotowych i motoryzacyjnych FLEET MARKET 2011, które odbędą się w najbliższy wtorek 29 listopada br. w Warszawskim Centrum EXPO XXI, a z których relację na żywo przeprowadzi telewizja biznesowa TVN CNBC, wraz z naszymi wystawcami przygotowaliśmy dla gości niezliczoną ilość atrakcji.

Elektryzujące dosłownie i w przenośni premiery motoryzacyjne, jak choćby pokazany pierwszy raz w Polsce Subaru XV, nowy Hyundai i30, czy Opel Zafira, samochody elektryczne – Opel Ampera, Renault Fluence, czy hybrydowe, jak Peugeot 3008 HYbrid4, aż po samochody dla pasjonatów: Chevrolet Camaro, rajdowe Subaru Impreza czy Ford Mustang. Ponadto setka wystawców, a wśród nich także dostawcy produktów i usług dla branży flotowej – firmy finansujące, serwisujące, koncerny paliwowe, firmy telematyczne. Niemal każdy ze sponsorów przygotował dla gości konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Także organizatorzy szykują niespodzianki – wręczenie nagród Fleet Leader, certyfikaty za udział w Długodystansowym Teście Flotowym czy wyróżnienia w plebiscycie Ludzie Dekady Branży Flotowej 2001 – 2011.

Jednak targi Fleet Market, to także okazja do zdobycia interesującej wiedzy flotowej. Przez cały dzień trwania targów będziemy poruszać najistotniejsze tematy, takie jak: „Możliwe zmiany podatkowe i ich konsekwencje w 2012 roku”, o których opowie Jakub Faryś, czy całkowite koszty użytkowania samochodów elektrycznych, które przedstawi Piotr Włodarczyk z firmy EurotaxGlass’s. Dorota Walerian, doradca podatkowy w kancelarii Hogan Lovells opowie o prawnych i podatkowych aspektach oddania samochodu służbowego do użytkowania pracownikowi.

Punktem kulminacyjnym merytorycznej części targów Fleet Market będzie na pewno debata, którą poprowadzi Wojciech Drzewiecki z SAMARU – Ekologiczne napędy – Przyszłość motoryzacji, a Polska rzeczywistość. Do jakich napędów będzie należała przyszłość motoryzacji: Silniki spalinowe i downsizing, hybrydy, ogniwa paliwowe, auta elektryczne, gaz CNG? Jaki napęd jest opłacalny w polskiej rzeczywistości, na czym zaoszczędzimy, a co na pewno się nie opłaca. Czy polskim firmom opłaca się byle co? Podejmowanie działań ekologicznych bez dostępu do dostatecznych rozwiązań w warunkach polskiej legislacji. Zapewne temperatura podczas debaty będzie gorąca, co gwarantuje dobór ekspertów.

Z jednej strony przedstawiciele koncernów motoryzacyjnych i firm flotowych, że wymienimy Huberta Staoczyka z Toyota Motor Poland, Pawła Wideła z GM Poland, Grzegorza Czarneckiego z firmy Masterlease, czy Paula Gogolioskiego z Business Lease Poland. Z drugiej strony niezależni eksperci i przedstawiciele wiodących stowarzyszeń motoryzacyjnych: Jakub Faryś prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, Roman Kantorski prezes Polskiej Izby Motoryzacyjnej, Jacek Częścik prezes Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych, Andrzej Sugajski prezes Związku Polskiego Leasingu czy Wojciech Przybylski z Instytutu Transportu Samochodowego. Ekspertem technicznym będzie Jan Żylewicz, trener i jeden z największych autorytetów z zakresu samochodów elektrycznych.

Serdecznie zapraszamy 29 listopada (wtorek) do Warszawskiego Centrum EXPO XXI na gorącą debatę, a także do odwiedzenia całych targów i stoisk ponad 100 wystawców!