ALD Automotive zarządza 900 tysiącami samochodów

W Polsce firma ma pod opieką 6,4 tys. pojazdów, a ich liczba wzrosła w ciągu ostatnich 12 miesięcy o 23%

ALD Automotive osiągnęła kolejny kamień milowy w swojej działalności i przekroczyła próg 900 tys. samochodów pod swoją opieką na całym świecie. Firma, należąca do grupy Grupy Société Générale, podpisała w tym roku 56 tys. nowych kontraktów, utrzymując wzrost na poziomie wieloletniej średniej, wynoszący 9%. Dzięki tym wynikom ALD Automotive potwierdza swoja pozycję jako drugiego co do wielkości gracza na rynku europejskim i trzeciego na rynku globalnym w kategorii wynajmu długoterminowego (FSL) i zarządzania flotą pojazdów (CFM). Firma ma również najszerszy zasięg geograficzny, prowadząc działalność w 37 krajach, zarówno na rynkach rozwiniętych, jak i wschodzących.

Po trzech kwartałach 2011 r. ALD Automotive Polska opiekowała się 6,4 tys. pojazdów, co oznacza 23-procentowy wzrost na przestrzeni 12 miesięcy. Zdecydowana większość z tych samochodów – ponad 6 tys. – leasingowanych jest w modelu pełnego wynajmu długoterminowego, który stanowi najpopularniejszą usługę flotową na polskim rynku. W jej ramach ALD Automotive zapewnia klientom pełen pakiet świadczeń – od finansowania leasingiem, poprzez zarządzenie flotą, w tym serwisowanie i ubezpieczenie, aż po usługi dodatkowe oraz profesjonalne doradztwo.

„Dynamiczny rozwój w Polsce, jak i za granicą jest rezultatem naszej koncentracji na jakości i elastyczności obsługi oraz na zaspokajaniu indywidualnych potrzeb klientów” – mówi Tomasz Ślepowroński, dyrektor zarządzający ALD Automotive Polska. „Międzynarodowa skala działalności pozwala nam czerpać z doświadczenia zdobytego na rynkach zagranicznych, a przynależność do silnej grupy kapitałowej Société Générale sprawia, że jesteśmy przygotowani nawet na trudne warunki rynkowe”.

Informacje o ALD Automotive

ALD Automotive należy do grupy Société Générale i specjalizuje się w świadczeniu usług wynajmu długoterminowego, finansowania oraz zarządzania flotami pojazdów. Istniejąca od 1946 r. firma zarządza parkiem ponad 900 tys. samochodów w 37 krajach i zajmuje 2. miejsce na rynku europejskim. W Polsce ALD Automotive zarządza flotą ponad 6 tys. pojazdów i należy do czołówki graczy na naszym rynku. Działa na nim od 2003 r., kontynuując działalność Multifleet Partners. Firma ALD Automotive należy do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Więcej informacji na jej temat znajduje się na stronie www.aldautomotive.pl