DSV Road oferuje przewoźnikom karty Routex

DSV Road we współpracy ze Statoil oferuje przewoźnikom karty Routex, ułatwiające nie tylko zakup paliwa, ale także regulowanie opłat drogowych.

DSV
Źródło: DSV Road

Program przeznaczony jest dla małych i średnich przewoźników stale współpracujących z DSV. Karty paliwowe, wbrew nazwie, to nie tylko łatwiejszy zakup oleju napędowego czy AdBlue.

Od 1 lipca 2011 r. obowiązuje w Polsce elektroniczny system poboru opłat drogowych viaToll – karty pozwalają bezgotówkowo regulować e-myto, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.

– Przewoźnicy zyskują nie tylko wygodne narzędzie zarządzania flotą czy niższą cenę paliwa, dzięki negocjacyjnej pozycji DSV. Nasz program z pewnością ucieszy księgowych naszych podwykonawców – wyjaśnia Thomas Jansson, CFO w DSV Road. – Karty paliwowe pozwalają odroczyć płatności i objąć je jedną fakturą, a co chyba jeszcze ważniejsze, szybciej uzyskać zwrot VAT zapłacony poza granicami Polski.

Karty paliwowe mogą się również przydać podczas nieprzewidzianych sytuacji w trasie.

Program Routex obejmuje także pomoc w przypadku awarii w trasie: holowanie czy zapewnienie noclegu – podkreśla Dariusz Ciara z DSV Road, specjalista ds. floty samochodowej.

Wybór Statoil na partnera programu nie był przypadkowy.

– Nasza sieć w Europie nastawiona jest na obsługę ciężkiego transportu – zapewnia Jacek Gaczor, kierownik sprzedaży w Statoil Poland. – Zapewniamy miejsca do odpoczynku, prysznice, bezpieczne parkingi.
Grupa DSV jest globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych. Posiada biura i oddziały w ponad 60 krajach, zaś dzięki sieci agentów i partnerów świadczy usługi w ponad 110 państwach na całym świecie. Zatrudnia 21200 pracowników. W 2009 r. firma osiągnęła przychód wysokości 4,8 mld euro.

Źródło: DSV Road