Saint-Gobain Autover w Polsce

Saint-Gobain Autover jest obecny w 27 krajach i sprzedaje ponad 4 miliony szyb każdego roku. Jest przedstawicielem globalnego koncernu Saint-Gobain oraz dystrybutorem marki SEKURIT – jednego ze światowych liderów produkcji i dystrybucji szyb samochodowych.

Saint-Gobain Autover
Źródło: Saint-Gobain Autover

Jako producent ok. 50% szyb na pierwszy montaż w Europie zapewnia jakość tożsamą z produktami sygnowanymi logo producenta samochodu oraz najwyższą, wynoszącą 95% dostępność produktu na polskim rynku. Swoim klientom oferuje artykuły niezbędne do wymiany i naprawy szyb samochodowych.

W Polsce Saint-Gobain posiada dwie fabryki dedykowane na rynek samochodowy-w Dąbrowie Górniczej oraz Kunicach. Fabryka w Dąbrowie Górniczej zajmuje się przede wszystkim produkcją szyb na „pierwszy montaż”, w swojej ofercie ma m.in. szyby do pojazdów takich jak Maybach czy Rolls Royce, jak również do bardziej popularnych modeli.

Saint-Gobain Autover, poza dystrybucją szyb samochodowych zajmuje się również likwidacją szkód komunikacyjnych polegającą na naprawie lub wymianie szyb samochodowych w porozumieniu z towarzystwami ubezpieczeniowymi oraz firmami zarządzającymi flotami. Firma dysponuje dynamicznie rozwijającą się siecią współpracujących serwisów- ich liczba przekroczyła 100. Firma posiada trzy filie, w Gdańsku, Warszawie i Lublinie, świadczące usługi wymiany i naprawy szyb, a także sprzedaż detaliczną i hurtową. Saint-Gobain Autover gwarantuje najwyższą jakość produktu oraz dostarczanych usług.

Od października 2011 nowa siedziba firmy będzie znajdowała się w nowoczesnym centrum logistycznym w Strykowie.

Źródło: Saint-Gobain Autover