Nowa Astra GTC na ECO Fleet Manager 2011

Opel Astra GTCPierwszy etap ogólnopolskiego konkursu ECO Fleet Manager 2011 zakończył się w dniu 13 czerwca 2011r. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli kurs na platformie e-learningowej spotkają się podczas półfinałów 21 czerwca 2011 r.  Czeka na nich nie lada niespodzianka przygotowana przez organizatorów. Podczas półfinałów, na terenie Tyskiej fabryki silnikówwysokoprężnych o pojemności 1.7 litra ISPOL (Isuzu) – montowanych do wielu modeli marki OPEL, będzie miał miejsce zamknięty, przedpremierowy pokaz nowej Astry GTC, której seryjna produkcja rozpocznie się w fabryce General Motors w Gliwicach we wrześniu.

Na terenie fabryki, gdzie odbędzie się półfinał ECO Fleet Manager, będziemy gościć 40 najlepszych fleet managerów, którzy najlepiej przebrnęli przez pierwszą, e-learningową część konkursu. Zaangażowanie i ukończenie kursu e-learningowego jest potwierdzeniem rosnącej świadomości dotyczącej ekologii i bezpieczeństwa floty samochodowej. Pokazuje to także zaangażowanie w kwestie dotyczące zarządzania bezpieczeństwem w firmie, ponieważ uczestnicy walczą o nagrody dla pracowników swoich firm.

Dotychczasowym Uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w Konkursie i uzyskanie bardzo dobrych wyników w szkoleniu e-learningowym, czym udowodnili, iż mogą być uważani za liderów bezpieczeństwa flotowego i ekologii w swoich firmach.

Na półfinalistów czekają już przygotowane przez instruktorów SJO konkurencje półfinałowe. Ich przebieg jest utrzymywany do samego końca w ścisłej tajemnicy. Praktyczne wykorzystanie wiedzy zdobytej podczas pierwszego etapu konkursu.

Oprócz zmagań konkursowych na uczestników czekają wyjątkowe niespodzianki. Jedną z największych jest jedyny w Polsce, przedpremierowy pokaz nowej Astry GTC.

Półfinaliści będą mogli zobaczyć ten samochód prawie trzy miesiące przed światową premierą, która będzie miała miejsce na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Trzydrzwiowa Astra z modelem pięciodrzwiowym wspólne ma tylko klamki i antenę dachową!

Do napędu Astry GTC będzie można wybrać początkowo jeden z czterech silników, a w 2012 roku dołączy do nich sportowa odmiana OPC. Aktualnie najmocniejszą jednostką będzie benzynowy turbodoładowany 1,6 o mocy 180 KM. Dostępny będzie również mniejszy silnik turbo – o pojemności 1,4 litra o mocach: 120 lub 140 KM. Jeśli chodzi o diesle, w ofercie znajdzie sie dwulitrowy CDTI o mocy 165 KM i maksymalnym momencie 380 Nm.

Poniżej przedstawiamy listę firm, których fleet managerowie zakwalifikowali się do elitarnego grona półfinalistów II edycji konkursu ECO Fleet Manager 2011 i pokonali ponad 150 innych fleet managerów. Wszystkim półfinalistom życzymy powodzenia w półfinale oraz dalszych sukcesów w rywalizacji o wejście do finału.

Lista firm, których reprezentanci zakwalifikowali się do półfinału w konkursie ECO Fleet Manager 2011:

AC PLUS Sp. z o.o., APC Instytut Sp. z o.o., AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o., Bank Ochrony Środowiska S.A., Barlinek S.A., BP Europa SE, BRE Leasing, Brink’s C.L. Polska Sp. z o.o., British American Tobacco Polska Trading Sp. z o.o., BURY SP. Z O.O., Business Lease Poland Sp. z o.o., Centrozłom Wrocław S.A., CFE Polska Sp. z o.o., Coca Cola HBC Polska Sp z o.o., Comarch S.A., DROZAPOL-PROFIL S.A., Ecolab Sp z o.o., ENION S.A. Oddział w Krakowie, Eris Partner Lublin Sp. z o.o., Harsco Infrastructure Polska Sp. z o.o., Higma Service Sp. z o.o., HORTICO S.A., INTERTRANSPORTS CENTRE-POLSKA Sp. z o.o., Johnson&Johnson Poland sp. z o.o., JTI Polska Sp. z o.o., Kofola Holding, Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris SA, Multimedia Polska S.A., Nalco Mobotec Polska Sp. z o.o., NDG medical sales force, Novartis Poland Sp. z o.o., ORIX POLSKA SA, PHT TRACOM Sp. z o.o., Polfarmex S.A., Procter&Gamble Polska, ROHLIG SUUS Logistics SA, RWE Polska, Sanitec Koło Sp. z o.o., Schrack Technik Polska Sp. z o.o., Sklepy Komfort S.A., TPTELTECH Sp. z o. o., Urząd Miasta st. Warszawy, VECTRA Investments Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A., ZRUG sp. z o.o.

O konkursie Eco Fleet Manager 2011

Organizatorem Eco Fleet Manager jest General Motors Poland, dystrybutor samochodów Opel, Ekoflota.pl, Akademia Jazdy Opel Mariusza Stuszewskiego i magazyn „Fleet”. Celem konkursu jest przede wszystkim edukacja i zwiększanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym za pośrednictwem fleet managerów, którzy mają bezpośredni wpływ na jazdę tysięcy kierowców w autach firmowych.

Konkurs Eco Fleet Manager 2011 skierowany jest do osób odpowiedzialnych za samochody firmowe. Składa się z trzech etapów, z których pierwszy, to szkolenie e-learningowe z zasad ekojazdy, realizowane na platformie www.ekoflota.pl. Drugim etapem jest praktyczny półfinał sprawdzający wiedzę zdobytą podczas szkolenia e-learningowego. Trzecim etap to finał organizowany na autodromie na Warszawskim Bemowie. W konkursie bierze udział ok. 200 uczestników.

Więcej informacji o konkursie Eco Fleet Manager 2011: www.fleet.com.pl

Źródło: pr24.pl