MAN Truck & Bus przejmuje kontrolę nad EURO-Leasing

Firma EURO-Leasing GmbH, zajmująca się wynajmem pojazdów ciężarowych w państwach Europy centralnej, z dniem 1 kwietnia 2011 została w całości przejęta przez koncern MAN Truck & Bus AG. Przed całkowitym przejęciem spółki koncern MAN posiadał 50,1% akcji przedsiębiorstwa.

MAN
Źródło: MAN Truck & Bus

W ten sposób koncern MAN umocnił swoją dotychczasową pozycję na rynku wynajmu pojazdów użytkowych. Firma EURO-Leasing GmbH dysponuje flotą liczącą ponad 3 200 pojazdów ciężarowych oraz  8 300 naczep i przyczep.

– Całkowite przejęcie spółki EURO-Leasing jest logicznym krokiem w kierunku stałego umacniania naszej pozycji na tym perspektywicznym rynku, wyjaśnia Frank Hiller, członek zarządu odpowiedzialny za pion sprzedaży, serwisu i marketingu w koncernie MAN Truck & Bus AG.

Firma MAN, dzięki całkowitemu przejęciu firmy EURO-Leasing, będzie mogła poszerzać swoją działalność w zakresie wynajmu pojazdów użytkowych na rynku międzynarodowym. Spółki EURO-Leasing i MAN Rental są aktualnie obecne w Niemczech, Austrii, Danii, Czechach, Słowacji, na Węgrzech i w Polsce. Kolejnym etapem będzie wprowadzenie MAN Rental na rynek w Wielkiej Brytanii oraz w Szwecji.

Przejęcie firmy EURO-Leasing nie spowoduje żadnych zmian w strukturze spółki. – Krótkie kanały decyzyjne i operacyjna elastyczność mają decydujące znaczenie dla sukcesu firmy zajmującej się wynajmem pojazdów. Dlatego też nie zamierzamy wprowadzać żadnych zmian do dzisiejszych struktur firmy EURO-Leasing i ingerować w jej dotychczasową samodzielność. Kompetencja EURO-Leasing stanie się jedynie dodatkowym produktem w palecie usług działu sprzedaży MAN, oferowanym w przyszłości także na nowych rynkach – stwierdza Frank Hiller.

Marka EURO-Leasing zostanie zachowana, a w krajach, w których MAN planuje w przyszłości rozpocząć lub poszerzyć swoją dotychczasową działalność w zakresie wynajmu pojazdów, usługi będą realizowane pod marką MAN Rental.

Źródło: MAN Truck & Bus