Golf i Passat najpopularniejsze wśród używanych

VW Passat
Źódło: Kulczyk Tradex Sp. z o.o.

Volkswagen Golf został wybrany Internetowym Samochodem Roku 2010 w kategorii samochodów używanych. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajął Volkswagen Passat.  O przyznanych tytułach podczas wczorajszej gali nie decydowało głosowanie, ale statystyki serwisów motoryzacyjnych mojeauto.pl oraz otoMoto.pl.

– Volkswagen Golf był w 2010 roku najczęściej wyszukiwanym, przez użytkowników platformy otoMoto.pl, samochodem używanym. Prowadzony przez nas ranking oglądalności odzwierciedla zainteresowanie internautów poszczególnymi modelami samochodów. Internauci „głosują” na modele nieświadomie, ich głosy są bowiem zliczane w czasie przeglądania udostępnionej przez otoMoto.pl bazy ogłoszeń – skomentował Dyrektor Serwisów Motoryzacyjnych Grupy Allegro Marcin Świć.

Wyróżnienia odebrał PR Manager marki Volkswagen Tomasz Tonder: – Volkswagen Golf jest bez wątpienia bestsellerem na rynku samochodów używanych. Równie dużą popularnością cieszy się Passat, ceniony za komfort podróży, niezawodność i ekonomikę jazdy. Zainteresowanie internautów tymi modelami jest spójne z ilością samochodów jeżdżących po naszych drogach. Od 2010 roku w naszym kraju zarejestrowano prawie 450.000 Passatów i niemal 700.000 Golfów. Świadczy to o olbrzymim zaufaniu jakim klienci darzą samochody marki Volkswagen, za co serdecznie dziękuję.

W pierwszej dziesiątce rankingu statystyki prowadzonej przez otoMoto.pl znalazło się osiem modeli niemieckich marek, aż siedem należy do koncernu Volkswagena. Internauci w minionym roku 1.155.000 razy wyszukiwali ofert dotyczących Golfa i 1.119.440 razy ofert dotyczących Passata.

Informacja ta stanowi cenną wiedzę dla osób odpowiedzialnych za zarządzanie flotą pojazdów firmowych. Możliwość odsprzedaży używanych pojazdów firmowych stanowi kluczowy czynnik decydujący o ostatecznych kosztach generowanych przez jednostkowy pojazd użytkowany w firmie.

Kulczyk Tradex Sp. z o.o. / Fleetmanager.pl