ALD Automotive zarządza flotą ponad 6000 aut

Firma ALD Automotive Polska, specjalizująca się wynajmie długoterminowym, poinformowała, że liczba samochodów we flotach, którymi zarządza na rzecz swoich klientów, przekroczyła 6 000.

Na dzień 31 grudnia 2010 r. firma miała pod opieką 6 024 pojazdy, co oznacza wzrost ich liczebności o ponad 18% w ciągu roku. Ok. 90% tych aut jest udostępniana w modelu pełnego wynajmu długoterminowego (FSL, ang. full service leasing), a pozostałe 10% w modelu wyłącznego zarządzania flotą.

Tomasz Ślepowroński, dyrektor zarządzający ALD Automotive Polska: – Na dobre wyniki w roku 2010 wpłynęło m.in. podpisanie umów z nowymi klientami, w tym z Carlsberg Polska czy z Eurobankiem.

Sześciotysięczny samochód, nowy Ford Focus, został wydany w użytkowanie firmie Randstad, która współpracuje z ALD Automotive od 2005 r.

– Samochody służbowe są istotnym elementem działalności naszej firmy. Używają ich tak managerowie jak i konsultanci w swojej codziennej pracy, docierając do klientów oraz pracowników tymczasowych Randstad, mówi Paweł Stelmaszewski, Facility&Administration Manager Randstad Sp. z o.o.

Spółka ALD Automotive, wchodząca w skład grupy Société Générale, jest obecna na polskim rynku od 2003 r. Firma specjalizuje się w świadczeniu usługi wynajmu długoterminowego, która łączy finansowanie leasingiem i zarządzanie flotą pojazdów. W tym segmencie rynku ALD Automotive znajduje się w czołówce firm w Polsce i w Europie.

Źródło: ALD Automotive Polska